Home / Kuriozitete / I gjen 350.000 euro, i dorëzon në polici

I gjen 350.000 euro, i dorëzon në polici

Një punëtor i një fabrike për mbledhjen e mbeturinave në Japoni i ka dorëzuar në polici hiç më pak se 350.000 euro para të gatshme që i kishte gjetur në një kosh mbeturinash, duke e rritur reputacionin e vendit për ndershmëri.

Punëtori i moshës 63-vjeçe, i cili s’është identifikuar, i kishte gjetur paratë në koshin e mbeturinave në qytetin Numata, në qendër të Japonisë, këtë të marte, transmeton Express.

Policia është informuar dhe po e trajton rastin si humbje të pronësisë, raporton gazeta Mainchi.

Autoritetet kanë bërë thirrje që kushdo që beson se i ka humbur paratë aty të paraqitet, edhe pse policia ka refuzuar që të japë detaje për koshin ku janë gjetur paratë në mënyrë që t’i eliminojë pohimet e rreme.

Japonia njihet si njëri nder vendet më të ndershme në botë.

Gjithashtu lexo

Qyteti ku askush nuk punon pas të mërkurës (Foto)

Pas 730 kilometrave udhëtim nga Stambolli, ju do të shkelni brigjet veriore të Turqisë, ku …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *