Home / Kryesoret / I vetmi Hero Shqiptar nga njësia speciale që u lëndua mbrëmë është A.Z nga rrethina e Tetovës

I vetmi Hero Shqiptar nga njësia speciale që u lëndua mbrëmë është A.Z nga rrethina e Tetovës

Mbrëmë i vetmi Hero Shqiptar nga njësia speciale e Maqedonisë A.Z nga fshati Siniçan i Tetovës u ballafaqua me huliganët Maqedonas që hyrën brenda në parlament, ku mbeti i lënduar dhe për momentin gjendet në kliniken e Shkupit.

Gjendja e A.Z është stabile dhe nuk është në rrezik për jetën, por ka disa lëndime që i shkaktuan huliganët Maqedonas kështu informuan familjarët e tijë për Televizionin Koha.

Si duket A.Z ka qenë në gjendje të vështirë mbrëmë pas ka qenë i vetmi polic Shqiptar nga ana e njësitit Special ku intervenuan për qetësimin e situatës që mos të eskalojë edhe më tej.

Televizioni Koha i dëshiron shërim të shpejtë dhe të kthehet pranë familjes./Tv Koha

 

 

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *