Home / Lajme / Maqedoni / Ikën Abdulla Qazimovski akuzohej për bllokim të ligjeve, kryetari i këshillit komunal në Komunën e Strugës

Ikën Abdulla Qazimovski akuzohej për bllokim të ligjeve, kryetari i këshillit komunal në Komunën e Strugës

Këshilltarët e LR-PDSH-së sot kanë ngritur mocion ndaj kryetarit të Këshillit  komunal në Komunën e Strugës që udhëhiqej nga Abdulla Qazimovski,

Abdulla Qazimovski akuzohej për bllokim të ligjeve që janë në interes të komunës dhe për këtë u inicua mocion ndaj tij.

Për shkarkimin e kryetari të këshillit votuan ”Për” këshilltarët e LSDM-së dhe LR-PDSH-së.

Këshilltarët e OBRM-PDUKM dhe BDI-së votuan të përmbajtur.

Kryetar i ri është zgjedhur Risto Qushko nga radhët e LSDM-së.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *