Home / Kryesoret / Ilija Dimovski: VMRO-DPMNE-ja do të pranonte shqyrtimin e ligjit për gjuhë

Ilija Dimovski: VMRO-DPMNE-ja do të pranonte shqyrtimin e ligjit për gjuhë

Partia e Nikolla Gruevskit VMRO-DPMNE është e gatshme të bisedojë për përmirësimin dhe zgjerimin e ligjit për gjuhë, ka thënë Ilija Dimovski, në një takim me gazetarë.

Ai theksoi se ëigjin e tillë e kanë biseduar edhe me BDI-në, por nuk kanë arritur marrëeveshje për te dhe për PSP-në.

Sipas tij kjo përbërje parlamentare nuk ka kapacitet për të punuar ashtu si duhet.

Përgjegjësinë e mbajmë të gjithë. Nëse LSDM pranon që 45 prej sot do të kishte zgjedhje. Ne fituam në zgjedhje nëse do ti kishim humbur atëherë do të ishte ndryshe ka thënë Dimovski.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *