Home / Kuriozitete / ISIS-i mori peng 3-vjeçarin sepse mban emrin e futbollistit të famshëm

ISIS-i mori peng 3-vjeçarin sepse mban emrin e futbollistit të famshëm

Një 3-vjeçar është marr peng nga ISIS dhe kjo vetëm për shkak të emrit të tij. Për dy vite vogëlushi u mbajt peng, pasi kishte emrin e futbollistit Lionel Messi.

Djali kurd, i cili tashmë është 5 vjeç, u mbajt nga grupi terrorist bashkë me nënën dhe motrën e tij në 2014 në rajonin Sinjar.

Terroristët e urdhëruan nënën e tij që ti ndryshonte emrin “e pafe” në Hasan. Familja ka shpëtuar tashmë nga pengmarrja dhe jeton në kampin e refugjatëve në Dohuk.

Gjithashtu lexo

Me këtë aksident që i ka ndodhur këtij burri me skuter – nuk di njeriu a duhet të qeshë, apo t’i vije keq (Video)

Ditë më parë është publikuar një video ku shihet një burrë i cili vet-aksidentohet me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *