Home / Lajme / Rajon / Ismail Kadare mysafir në shtëpinë e Pacollit (FOTO)

Ismail Kadare mysafir në shtëpinë e Pacollit (FOTO)

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka pritur dje në shtëpinë e tij shkrimtarin Ismail Kadare.

Ai ka shkruar në facebook se Kadare është një figurë që bashkon kombin dhe që e lartëson imazhin e shqiptarit në botë.
Ja postimi i plotë i Pacollit:

Mysafirë të DASHUR në shtëpinë time..

Dje në shtëpi kisha një mysafir të rrallë, një figurë që bashkon kombin, që e lartëson imazhin e shqiptarit në botë me talentin dhe gjeninë e tij, ISMAIL KADARE me zonjën e tij HELENA.

Biseduam për Kombin dhe probleme të tjera.

Shumë i nderuar që isha mikpritës i shkrimtarit të madh dhe mbrojtësit të spikatur të Kosovës në botë!

Gjithashtu lexo

Rrahje masive në Shkup

Në një restorant në rrugën “Bosnja dhe Hercegovina” në Shkup ka ndodhur një rrahje mes …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *