Home / Kryesoret / Ivanov: Zaev hyri në një lojë nga e cila tani nuk mund të del

Ivanov: Zaev hyri në një lojë nga e cila tani nuk mund të del

Kryetari i Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka vazhduar me komentimin e ”Deklaratës së partive shqiptare” duke goditur edhe kryetari e LSDM-së, Zoran Zaev për të cilin thotë se është futur në një lojë nga e cilat tani nuk mund të del, shkruan Telegrafi Maqedoni.

 Në intervistën për televizionin kroat HRT Ivanov ka thënë ”Zae tani ka shumë frikë. Është tmerruar. Shihet qartë se nuk e ka përmbushur atë që i është kërkuar. Ka hyrë në një lojë të huaj dhe tani nuk mund të del. Ai tani sheh gabimet e tjerëve dhe nuk i sheh gabimet e veta. Gabimet e tij e fusin vendin në krizë. Ai përdori edhe materiale të marra nga shërbime të huaja me të cilat donte të rrëzojë një pushtet legjitim.” tha mes tjerash Ivanov.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *