Home / Lajme / Botë / Izraeli paralajmëron mos luani me zjarrin

Izraeli paralajmëron mos luani me zjarrin

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, i ka paralajmëruar armiqtë e Izraelit që të mos e testojnë shtetin hebre, duke thënë se kushdo që e kërcënon ekzistencën e Izraelit e vë veten në rrezik të ekzistencës.
Ai i bëri këto komente gjatë një ceremonie inauguruese të një interceptuesi të përbashkët raketor të SHBA-së dhe Izraelit, transmeton Express.

“Mbrojtja e pragut të shtëpisë është e rëndësisë më të madhe. Kushdo që tenton të na godasë, do të goditet nga ne. Ata që e kërcënojnë ekzistencën tonë, e vënë veten në rrezik të ekzistencës,” ka thënë Netanyahu.

Interceptuesi raketor “David Sling”, i cili është i dizajnuar që të ofrojë mbrojtje ndaj raketave të gamës së mesme që mund të vijnë nga militantët e Hezbollahut të mbështetur nga Irani, është funksionalizuar sot gjatë ceremonisë, njofton ushtria izraelite.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *