Home / Lajme / Rajon / Ja çfarë marrëveshje kishte Ibrahim Rugova me Ramiz Alinë (VIDEO)

Ja çfarë marrëveshje kishte Ibrahim Rugova me Ramiz Alinë (VIDEO)

Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari “Legjenda e Rugovës”. Në këtë dokumentar politik trajtohet trashëgimia politike dhe filozofike e ish-Presidentit të Kosovës dhe shfrytëzimi i tij nga pasardhësit partiakë.

Në këtë dokumentar flitet edhe për një marrëveshje që kishte Presidenti Rugova me Presidentin e fundit komunist shqiptar, Ramiz Alinë.

Çfarë marrëveshje ishte ajo dhe kur u arrit?

Shikojeni videon e mëposhtme.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *