Home / Lajme / Botë / Ja çka thotë Diktatori sirian për sulmet e SHBA-së

Ja çka thotë Diktatori sirian për sulmet e SHBA-së

Sulmi me raketa i SHBA në bazë ushtarake në provincën siriane Homs ishte “i pamatur” dhe “i papërgjegjshëm”, thonë nga kabineti i diktatorit të Sirisë, Bashar al-Assad, transmeton TetovaSot.

Në deklaratë thuhet se sulmi është pasqyrim i politikës së vazhdueshme të SHBA-së, pavarësisht se cili president e udhëheq administratën, e cila është e bazuar në bombarduar dhe “nënshtrimin e njerëzve.”

Siç thuhet në komunikatë, sulmi mbi bazën ushtarake në provincën e Homsit është bërë bazuar në të dhëna jo të sakta.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *