Home / Kryesoret / Ja çka thotë Gruevski pas dhunës në Kuvend

Ja çka thotë Gruevski pas dhunës në Kuvend

”Dhuna nuk është zgjidhje, duhet të qetësohen gjakrat. Bëjë thirrje për qetësim të qytetarëve. Populli të mos bie preh e provokimeve të LSDM-së dhe atyre që e çojnë shtetin në krizë. OBRM-PDUKM ju bën thirrje LSDM-së që të heqin dorë për dhunës.” shkruan Gruevski.

 

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *