Home / Shëndeti / Ja ilaçi natyral që heq celulitin (mund ta bëni në shtëpi)

Ja ilaçi natyral që heq celulitin (mund ta bëni në shtëpi)

Përgatitja e ktij kremi anti-celulitit në shtëpi nuk është e vështirë. Ky krem është më efikas sesa produktet e që mund të blini, për më tepër do të japë rezultatet e para vetëm pas 7 ditësh të përdorimit.

Përbërësit:

100 ml krem bebe
5-6 tableta mumio (mumio është i njohur për vetitë e tij terapeutike për shekuj si pjesë e sistemeve tradicionale të mjekësisë në shumë vende. Substanca që ju nevojitet është pluhur kaf i errët dhe gjenden në lartësitë 1000-5000 metër mbi muret e shpellave në rajone të ndryshme të botës veçanërisht në Azi).
20 pika vaj esencial portokalli
3-5 pika vaj esencial kanellë
Përgatitja e kremit është shumë e thjeshtë:

Në një kavanoz (jo më pak se 150 ml) vendosni 100 gr krem bebe. Pastaj shtoni 5-6 tableta pluhur mumio dhe përzieheni. Shtoni 20 pika portokalli (apo ndonjë vaj tjetër agrume) dhe jo më shumë se 5 pika vaj kanelle.

Përzieni mirë të gjithë përbërësit, dhe lerini të qëndrojnë ashtu për 8 deri në 10 orë. Pas kësaj, përziejeni përsëri. Kremi anti-celulit është gati për përdorim. Mos harroni të mbyllni mirë kavanozin pas çdo përdorimi.

Për rezultate më të mira është e nevojshme të përdorni kremin çdo ditë në pjesët problematike të trupit duke përdorur lëvizje të fuqishme. Prisni rezultatet e para vetëm pas 7 ditëve.

Mund të vini re se njolla të errëta nga tabletat mumio mund të shfaqen në lëkurën tuaj, por ato lahen lehtë.

Gjithashtu lexo

Zonja, kjo bimë bën që të mos shkoni kurrë tek gjinekologu RECETA

Problemet gjinekologjike, të cilat mund të jenë nga më të lehtat e deri tek më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *