Home / Lajme / Maqedoni / Ja kur do të mbahen zgjedhjet lokale sipas Zaevit

Ja kur do të mbahen zgjedhjet lokale sipas Zaevit

Vendi është një shtet qytetar me përbërje multietnike dhe e tillë do të mbetet gjithmonë, ka thënë lideri i Social- demokratëve të Maqedonisë, Zoran Zaev në një intervistë dhënë për 24vesti.mk
Ai për nder të ditës së komunitetit rom, ka thënë se tashmë ata kanë mundësinë që të shfrytëzojë gjuhën e tyre në më shumë komuna dhe institucione të vendit.

Zaev gjithashtu ka thënë se në muajin shtator ose tetor, mund të mbahen zgjedhjet lokale.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *