Home / Kryesoret / Ja kush do të garojë për BDI në Tetovë, në lojë disa emra?

Ja kush do të garojë për BDI në Tetovë, në lojë disa emra?

Prej tani BDI po shqyrton kandidaturën e mundshme që do ta nxjerrë në garën për komunën e Tetovës. Siç mëson INA në lojë janë shumë emra, duke nisur nga veteranët e kësaj partie, e deri tek emra të rinj.

Kryetarja aktuale e komunës Teuta Arifi po synon një mandat të ri, pasi që ajo është e bindur se ka finalizuar projektin e ujësjellsit dhe disa projekte tjera komunale. Por ambiciet nuk mungojnë edhe tek ish-kryetari Hazbi Lika, që burime partiake nuk e përjashtojnë rikandidimin e tij.

Përveç këtyre dy kandidatëve në lojë janë emra të rinj të kësaj partie, që vijnë nga eshaloni i pushtetit ekzekutiv dhe që janë dëshmuar me rezultate. (INA)

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *