Home / Lajme / Maqedoni / Ja kush do të jenë nënkryetarët e Kuvendit të Maqedonisë

Ja kush do të jenë nënkryetarët e Kuvendit të Maqedonisë

Parlamenti i Maqedonisë në seacën e ardhshme do të zgjedhë dy nënkryetarët e kryeparlamentarit të ri Talat Xhaferi.

Agjencia e lajmeve INA mëson se dy emrat më të përfolur janë Xhevat Ademi dhe BDI dhe Goran Misovski. Ndërkohë, ka gjasa që nga Aleanca për Shqiptarët nuk përjashtohet të zgjidhjet një nënkryetar, Vesel Memedi ose Syrja Rashiti.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *