Home / Kryesoret / Ja prej ku ka ardhur tërmeti që u dridh Shkupi, Tetova, Gostivari (FOTO)

Ja prej ku ka ardhur tërmeti që u dridh Shkupi, Tetova, Gostivari (FOTO)

Tërmeti i cili e ka dridhur qyytetet në Maqedoni si Shkupin, Tetovën, Gostivarin dhe shumë qytete tjera edhe në Kosovë epiqendra është mes Tiranës dhe Lezhës në Shqipëri.

Tërmeti ndodhi rreth orës 5:53 minuta sipas kohës lokale me një thellësi 10 km. Tërmeti ishte me magnitudë 5.2 ballë i shkallës rihter.

Ende nuk raportohet për dëme materile as në Shqipëri e as në Maqedoni.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *