Home / Shëndeti / Ja si t’i hiqni qimet e trupit përgjithmonë brenda pak minutave

Ja si t’i hiqni qimet e trupit përgjithmonë brenda pak minutave

Pavarësisht se nuk paraqet ndonjë rrezik, qimet e padëshiruara janë dukuri e turpshme për shumë njerëz.

Qimet i mbulojnë zonat më të ndjeshme të trupit nga dëmet e jashtme. Prandaj, qimet e trupit janë shumë të dobishme për pjesë të caktuara të trupit, transmeton Telegrafi.

Sidoqoftë, shumë njerëz i shohin qimet si të turpshme dhe të ‘gërditshme’, prandaj vendosin t’i heqin ato.

Femrat më së shumti ankohen për qimet e fytyrës dhe të sqetullave.

Duke pasur parasysh këto, qimet e trupit mund të hiqen edhe në shtëpi… përgjithmonë.

Përbërësit:

– Dyllë për heqje të qimeve ose depilator

– Pluhur Thanaka

– Vaj Kusumba

Gjithashtu lexo

Zonja, kjo bimë bën që të mos shkoni kurrë tek gjinekologu RECETA

Problemet gjinekologjike, të cilat mund të jenë nga më të lehtat e deri tek më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *