Home / Lajme / Ju janë zvogëluar rrobat nga larja në lavatriçe? Me këtë truk do të shpëtoni çdo rrobë! (Video)

Ju janë zvogëluar rrobat nga larja në lavatriçe? Me këtë truk do të shpëtoni çdo rrobë! (Video)

Secilit i ka ndodhur ndonjëherë – keni zgjedhur temperaturën e gabuar dhe keni larë rrobat në lavatriçe, dhe kur i keni nxjerrë ato keni parë janë bërë miniaturale.

Ekziston mënyra si t’i shpëtoni. Nuk ju duhet asgjë tjetër pos të keni banjë, transmeton Telegrafi.Mbushni një legen apo lavabon me ujë të ngrohtë, qitni pak regjenerator flokësh.Njomni rrobën dhe lëreni rreth gjysmë ore.Pastaj kullojeni, vendoseni në peshqir dhe me kujdes tërhiqni çdo pjesë të rrobës.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *