Home / Shëndeti / Ka fërkuar tre aspirina në flokë: Ajo që ndodhi pastaj është një mrekulli!

Ka fërkuar tre aspirina në flokë: Ajo që ndodhi pastaj është një mrekulli!

Sot konsumi vjetor i aspirinës ka arritur në 400 000 tonelata në botë, që e bën një nga barnat më të përdorur.

Përveç vetive të tij për zbutjen e dhimbjeve, aspirina është e mirë edhe për qëllime medicinale.

Kundër zbokthit. Përveç kësaj, mund ta mbrojë lëkurën nga infektimet. Për lëkurën e thatë aspirina arrin efektin e pilingut.

Thyeni dy-tre aspirina në dorë dhe përzieni me sasinë e shamponit me të cilën lani flokët. Le të qëndrojë disa minuta, dhe pastaj lani flokët. Ka efekt të mrekullueshëm.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *