Home / Lajme / Maqedoni / Karl Bildt sot në Shkup?

Karl Bildt sot në Shkup?

Bashkëkryesuesi i Këshillit të Evropës për Marrëdhënie me Jashtë Karl Bildt në llogarinë e tij në Twitter njoftoi se sot do të udhëtojë për në Shkup,

“Në orët e hershme të mëngjesit fluturim nga Bolonjën e kapluar nga rrezet diellore. Destinimi i kësaj dite është Shkupi. Bashkë me Këshillin Evropian për Marrëdhënie me Jashtë “, cicëron Karl Bildt, në profilin e tij.

Cila është arsyeja për udhëtimin e tij, akoma  nuk është e qartë.

Bild ka qenë deputet special i BE-së për ish Jugosllavinë, përfaqësues i lartë i BE-së për Bosnjë dhe Hercegovinën, si dhe deputet special i OKB-së për Ballkanin.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *