Home / Lajme / Maqedoni / Këngëtarja 20-vjeçare nga Tetova në krye të top-listave në Danimarkë

Këngëtarja 20-vjeçare nga Tetova në krye të top-listave në Danimarkë

Këngetarja 20-vjeçare Argjentina Aslani me origjinë nga Tetova publikon hitin e saj “Deadline” dhe për një kohë të shkurtër ka arritur majat e top listave ne Danimarkë.

Në moshën 16-vjeçare Argjentina pati mundësinë për t`u regjistruar në qendrën e komunitetit lokal në “Ghettområdet Folehaven” në periferi të Valby, ku ajo u rrit, dhe pastaj filloi të përqëndrohet në një karrierë si këngëtare.

Që atëherë, ajo ka gjetur një bazë solide me produksionin “CFE”, i cili është gjithashtu përgjegjës për prodhimin e kënges “Deadline”.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *