Home / Kuriozitete / Këto 3 përbërës do të mbajnë “gjallë” lulet tuaja të preferuara

Këto 3 përbërës do të mbajnë “gjallë” lulet tuaja të preferuara

Kushdo që ka mbjell në shtëpinë e tij bimë apo lule të ndryshme, e di sesa e vështirë është që ato të ruajnë freskinë dhe të jenë të shëndetshme gjatë gjithë kohës.

Pavarësisht se ju i ujisni dhe kujdeseni gjatë gjithë kohës për to, prapë ka diçka që nuk shkon dhe ato duken të vyshkura ose sikur do të thahen nga momenti në moment.

Mos u shqetësoni. Ne do t’ju tregojmë një mënyrë shumë efektive dhe të thjeshtë, që i kthen në “jetë” bimët tuaja të preferuara.

Çfarë ju duhet:

Një lëkurë banane

Kafe

Lëvozhgat e vezës

Pak ujë

Si ta përgatisni:

Miksojini të gjithë këto përbërës bashkë në një blender dhe më pas hidheni rreth e rrotull lules.

Do ta shihni sesa shpejt ajo do ta marr veten.

Gjithashtu lexo

Me këtë aksident që i ka ndodhur këtij burri me skuter – nuk di njeriu a duhet të qeshë, apo t’i vije keq (Video)

Ditë më parë është publikuar një video ku shihet një burrë i cili vet-aksidentohet me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *