Home / Kuriozitete / Këto gjëra burrat i urrejnë tek gratë

Këto gjëra burrat i urrejnë tek gratë

Ashtu sikur edhe gratë, edhe burrat i shohin disa gjëra si joatraktive tek gratë.

Më poshtë po ju sjellim disa gjëra që burrat nuk i pëlqejnë tek gratë, transmeton Klan Kosova.

Rregullimi i tepruar i flokëve

Përdorimi i tepërt i produkteve për flokë, ashtu si edhe aksesorëve është diçka që burrat nuk i tërheq, madje atyre nuk iu pëlqen fare kjo pamje. Nëse nuk e keni ditur, shumica e burrave preferojnë flokë natyrale dhe pa shumë rregullim.

Grimi i tepruar

Është krejt në rregull nëse gratë përdorin grim, por burrave nuk ju pëlqejnë kur gratë e teprojnë në këtë pikë. Mos harroni “sa më pak, aq më mirë” është një rregull që vlen shumë për grimin.

cf7b4eb5-1659-48f4-8612-ae53b9467c2c_560_420

Qerpikët artificial

Gra, asnjëherë mos përdorni tepër maskarë ose vendosni qerpikë artificial edhe në përditshmëri – burrat preferojnë qerpikë natyral.

tumblr_m1bikwgn3c1qdetvy

Grim i shkëlqyeshëm

Në vend se të përdorni tone që shkëlqejnë, zgjidhini grimin mat, burrat e duan shumë më shumë atë.

maxresdefault

Dhëmbët e verdhë dhe aromë e keqe e gojës

Dhëmbët e verdhë dhe aroma e keqe e gojës i largon të gjithë, jo vetëm burrat. Mbajeni higjienën tuaj orale në nivel, duke u kujdesur për dhëmbët tuaj dhe një dietë të shëndetshme ushqimore.

Mungesa e higjienës personale

Thonjtë e thyer ose këmbët e padepiluara janë një “JO” e madhe nëse ju keni për qëllim të dukeni atraktive para ndonjë burri. Kushtojin shumë rëndësi kujdesit tuaj personal.

Rregullimi i grimit në publik

Burrave nuk u pëlqen aspak kur ju e rregulloni grimin në publik.

applying-your-makeup-in-public-dos-and-donts-class

Buzët me ngjyrë të errët

Ngjyrat e errëta të buzëve nuk janë diçka që u pëlqen burrave.

dark-lips-makeup

Parfum i tepruar

Parfumi i tepruar nuk tërheq burrat. Kujdesuni që parfumin ta spërkatni rreth kyçeve të duarve, qafës tuaj dhe prapa veshëve, por jo në rrobat tuaja.

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *