Home / AutoTech / Këto janë “bishat” e reja të Mercedes Benz me 6000 kaujfuqi (Foto)

Këto janë “bishat” e reja të Mercedes Benz me 6000 kaujfuqi (Foto)

Nëse jeni duker kërkuar vetura me sasi të madhe të kuajfuqive nga një prodhues, atëherë ju duhet të shikoni për Mercedes Brabus
 Koleksioni i kërij viti i modeleve të mercedes Benz është i jashtëzakonshëm dhe përmban gjithçka, nga GLE, GLE Coupe, GLS dhe G-Class, S-Class shuëm të fuqishëm.

Aty do të vëreni dy variante të modelit S-Class të parkuara pranë njëra-tjetrës, njëra prej të cilave është modeli i rregullt dhe tjetri në versionin Maybach, i cili është një bishë në versionin ‘Rocket 900’.

Motori bi-turbo V12 i “Rocket 900” ofron 900 PS apo 888 kuajfuqi si dhe 1.500Nm rreth-rrotullime dhe kjo bën që vetura të arrijë shpejtësinë e 100 km në orë për më pak se 3.7 sekonda, dhe shpejtësi a e tij maksimale është 350 kilomtra në orë.

Kjo është vetëm njëra nga modelet, sepse këtë vit në ‘Shanghai Auto Shoë, Brabus duket se ka sjellur 8 modele në total, të cilat nëse bëhen bashke i bie rreth 6000 kuajfuqi së bashku.

Për ju që dëshironi t’i shikoni gjitha këto ‘bisha’ elegante së bashku në një vend, shfaqja është brenda kësaj jave dhe përfundon të premten më 28 prill. /Lajmi.net/

Gjithashtu lexo

Apple nxjerr në treg iPod Touch me 32GB dhe 126GB, shikoni detajet

Më parë gjatë ditës është thënë se Apple kishte vendosur t’i heqë nga qarkullimi modelet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *