Home / Lajme / Botë / Kili goditet nga një tërmet i fuqishëm

Kili goditet nga një tërmet i fuqishëm

Një tërmet me fuqi prej 5.7 shkallë të Rihterit e ka goditur sot Kilin, njofton Instituti Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Epiqendra e tërmetit ishte 20 kilometra në perëndim të qytetit bregdetar Valparaiso, në thellësi prej 14 kilometrash dhe ndodhi rreth orës 13:05 sipas kohës lokale, bëjnë të ditur zyrtarë vendor,

Nuk është bërë e ditur për dëme të shkaktuara nga tërmeti.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *