Home / Lajme / Botë / Kim Jong-Un prezanton trupat e Forcës Speciale (Foto)

Kim Jong-Un prezanton trupat e Forcës Speciale (Foto)

Diktatori i Koresë së Veriut Kim Jong Un prezantoi njësitë vdekjeprurëse të Forcave Speciale për herë të parë këtë vikend në një shfaqje ushtarake kundër Presidentit Amerikan Donald Trump.

Trupat e trajnuara mbanin slogane patriotike së bashku me armë të mbushura me lansues granatash përmes rrugëve të Pyongyang gjatë paradës ushtarake të shtunën.

Trupat kishin syze për pamje natën të ngjitura në helmetat e tyre dhe armë të mbështetura në gjoksin e tyre, transmeton Gazeta Express.

Festimet e Ditës së Diellit të Koresë së Veriut vijnë pas tensioneve në rritje me SHBA-në dhe Donald Trump, i cili nuk e ka përjashtuar një sulm nëse Kim tenton ta shtypë butonin bërthamor.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *