Home / Lajme / Botë / Kjo është gënjeshtra më e bukur e 1 Prillit

Kjo është gënjeshtra më e bukur e 1 Prillit

Sot edhe të thuash një të vërtetë, vështirë se të beson kush, pasi 1 Prilli njihet si dita e gënjeshtrës, por ka edhe nga ata që e harrojnë ketë ditë. Njëri prej tyre ka qenë një profesor në kolegjin e Aquinas në Grand Rapids, ku studentët i kanë bërë një gënjeshtër të bukur, të cilën me siguri nuk ka për ta harruar gjithë jetën.

Stephen Barroës, profesor i makroekonomisë, e kishte një rregull në klasë se nëse dikujt prej studentëve i bënte telefoni, ai ose ajo do të detyrohej t’i përgjigjej duke lëshuar spikerin që të dëgjoj e tërë klasa bisedën që do bëhej. 

E sikletshme paksa, imagjinoni sikur t’ju marrë mami dhe t’ju bërtasë për diçka që nuk e keni bërë siç duhet apo e dashura/i dashuri, vërtet situatë e sikletshme. 

Mirëpo, studentët kanë përfituar nga ky rregull dhe kanë përgatitur një lojë të bukur.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *