Home / Kryesoret / Kjo është gjendja e rrugëve të Maqedonisë

Kjo është gjendja e rrugëve të Maqedonisë

Komunikacioni në rrugët e Maqedonisë sot në mëngjes po zhvillohen në korsi të lagura, kumtoi Lidhja Auto Moto e Maqedonisë. Intensiteti i komunikacioni në drejtimet rrugore jashtë mjediseve të qytetit është mesatar.

Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi. Ky informacioni vjen nga ana e Maqedonisë në kalimet kufitare, njofton AIM.

LAMM bën thirrje për vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë dhe respektim të sinjalizimeve rrugore.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *