Home / Kuriozitete / Kjo shtëpi duket e vogël, por shikoni brenda (Video)

Kjo shtëpi duket e vogël, por shikoni brenda (Video)

Thuhet se nuk duhet ta gjykosh një libër nga kopertina. E njejta vlen edhe për shtëpi- sidomos për këtë në Japoni.

E dizajnuar nga atelia e arkitektëve Mizuishi, shtëpia 594 këmbëshe është mesi i trekëndëshit, në mes të një lumi dhe një rruge.

Duket vërtetë e vogël nga jashtë, por nuk e prisni sa befasuese është brenda.

Shtëpia trekëndore ka të gjitha dhomat që duhen, si dhe një familje të mrekullueshme që banon në të.

Muret e kësaj shtëpie janë të ngjyrosura me të bardhë, çka bën që shtëpia të duket më e ndriçuar dhe më e hapur.

Shikoni vidoen më poshtë dhe njoftohuni me të

Gjithashtu lexo

Shitet shtëpia më e lartë në botë (Foto/Video)

Shtëpia më e lartë në botë e njohur si “Falkon nest” në Prescott të Arizonës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *