Home / Lajme / Botë / Kodrat e përrallave, ja ku ndodhen

Kodrat e përrallave, ja ku ndodhen

Kodrat e e Çokollatës në Filipine janë një formacion gjeologjik i veçantë. Ato e kanë marrë emrin çokollatë sepse gjatë periudhës së thatësirës ato marrin ngjyrën e errët si të një çokollate. Aty gjenden rreth 1260 kodra të tilla.

Në pjesën ku fillon peizazhi kodrinor gjenden dy vendpushime turistike, Kompleksi Kodrat prej çokollate dhe Maja Sagbayan, prej ku pamjet e kësaj mrekullie natyrore janë magjepsëse.

Sipas legjendës, thuhet se peisazhi ishte formuar nga lotët e tharë të gjigantit Arogo, i cili kishte qarë për shumë kohë kur i kishte vdekur e dashura.

Megjithëse, me të vërtetë joshëse për t’u besuar se një bukuri e tillë është krijuar nga forca mbinatyrore.

 

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *