Home / Lajme / Maqedoni / Komisioni për marrëdhënie midis bashkësive fetare në Maqedoni kërkon të ruhet bashkëjetesa

Komisioni për marrëdhënie midis bashkësive fetare në Maqedoni kërkon të ruhet bashkëjetesa

Komisioni për marrëdhënie me bashkësitë fetare dhe grupet religjioze në Maqedoni me rastin e Pashkëve dërgoi urim deri tek kryetari i Kishës ortodokse të Maqedonisë – Ipeshkvi i Ohrit, Stefan, deri tek anëtarët e Sinodit të shenjtë dhe deri tek të gjithë besimtarët ortodoks në vend dhe jashtë vendit, përcjell, Televizioni Koha.

Duke ua uruar Ditën e madhe, Bozhinovska besimtarëve u dëshiron fuqi, besim dhe bekim për, siç thotë, ta ruajmë, kultivojmë atë që na e ka dhënë Zoti si trashëgimi, duke hapëruar nëpër këtë rrugë në mënyrë të drejtë, me përgjegjësi dhe nderë.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *