Home / Lajme / Maqedoni / Komuna Karposh kërkoh hetime të thella për zjarrin që shpërtheu sot

Komuna Karposh kërkoh hetime të thella për zjarrin që shpërtheu sot

Komuna e Karposhit ka reaguar në lidhje me zjarrin që shpërtheu sot në lagjen Karposh 3, duke shprehu keqardhje për djegien e ish-Entit të qytetit për urbanizëm, që është në falimentim,

Sipas komunës, me rastin e djegies së zyrave, është djegur edhe një pjesë e historisë së Bashkisë së Shkupit, materialet dhe projektet e rëndësishmë urbanistike.

Për komunën e lartëpërmendur është shumë e dyshimtë që zjarri u përhap aq shpejtë, prandaj komuna kërkon nga Ministria e Punëve të Brendshme – Departamenti për mbrojtje nga zjarret, që të kryejnë hetim të thellë për shkaqet e shpërthimi të zjarrit.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *