Home / Lajme / Botë / Konfirmohet se në Siri është përdorur gaz sarin
SIRNAK'IN CIZRE ILCESI NUR MAHALLESI'NDE GOSTERICILERIN KAZDIGI HENDEKLERI KAPATMAK ICIN MAHALLEYE KEPCEYLE GIDEN POLIS EKIPLERIN MOLOTOF VE TASLI SALDIRI DUZENLENDI. POLIS SALDIRGANLARA GAZ BOMBASI ILE MUDAHALE ETTI. (FOTO: RAMAZAN IMRAG/DHA, SIRNAK)

Konfirmohet se në Siri është përdorur gaz sarin

Ministri Turk i Shëndetësisë, Recep Akdag, ka deklaruar sot në qytetin Erzurum se “është konfirmuar se në Idlib është përdorur gaz sarin”.

“Në mostrat e gjakut dhe urinës së viktimave nga sulmi kimik në Idlib është gjetur acidi fosforik isopropil metil, një metabolit sarin”, tha Akdag.

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *