Home / Lajme / Botë / Koreja e Veriut paralajmëron SHBA-të: Ju godasim me bomba bërthamore!

Koreja e Veriut paralajmëron SHBA-të: Ju godasim me bomba bërthamore!

Tensioni mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Koresë së Veriut vijon të rritet.

Zv-Ministri i Jashtëm i Koresë së Veriut, Han Song-ryol ka paralajmëruar SHBA-të se Pheniani do t’i godasë me armë bërthamore nëse Trump sulmon shtetin komunist.

“Armët tona bërthamore na mbrojnë nga rreziku. Ne do të vazhdojmë të kryejmë teste të tjera në baza javore, mujore dhe vjetore.”

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *