Home / Lajme / Botë / Koreja Veriore gati të bëjë edhe testin e dyte balistik

Koreja Veriore gati të bëjë edhe testin e dyte balistik

Koreja e Veriut do të vazhdojë testimin e raketave, tha një zyrtar i lartë për BBC-së në Phenian, pavarësisht nga dënimi ndërkombëtar dhe tensioneve ushtarake në rritje me SHBA.

“Ne do të kryejmë shumë teste të raketave në baza javore, mujore dhe vjetore”, tha Zëvendës-Ministri i Jashtëm Han Song-ryol John Sudëorth për BBC-në.

Sipas tij një luftë gjithë përfshirëse do të rezultonte nëse SHBA ndërmerr veprime ushtarake.

Gjithashtu lexo

Trump kërkon ndaljen e ndihmës financiare për Serbinë, ‘shpëton’ Kosova

Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump po bënë përpjekje që të reduktojë në mënyrë drastike …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *