Home / Sport / Kosova pëson edhe humbjen e tretë, Shqipëria mposht Greqinë dhe kualifikohet (Foto)

Kosova pëson edhe humbjen e tretë, Shqipëria mposht Greqinë dhe kualifikohet (Foto)

Kosova ka pësuar humbje 1:3 nga Malta në parakualifikimet për Kupën e Botës ‘Franca 2019’, ndërsa Shqipëria ka mposhtur 2:1 Greqinë për t’u kualifikuar si liderë e Grupit B
Kombëtarja e Kosovës në futboll në kategorinë e femrave ka pësuar humbjen e tretë më radhë në parakualifikimet për Kupën e Botës ‘Franca 2019’, duke u mposhtur nga Malta 1:3.

Pas kësaj humbje Kosova renditet në vendin e fundit me 0 pikë.

Në të njëjtin grup, Shqipëria ka mposhtur 2:1 Greqinë, për t’u kualifikuar tutje si e para në Grup me 7 pikë, një më shumë se Greqia në vendin e dytë.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *