Home / Lajme / Rajon / KOSOVË-SHQIPËRI Kanabisi i kapur në Mat: 2 ton e 55 kg! (FOTO)

KOSOVË-SHQIPËRI Kanabisi i kapur në Mat: 2 ton e 55 kg! (FOTO)

Peshohet nga Policia droga e kapur dje në Mat: 2 ton e 55 kg!

Pas sasisë prej 200 kg kanabis sativa që u gjet e fshehur në një tunel në njësinë administrative Baz të Matit, policia gjeti dje një tjetër sasi të madhe droge pranë këtij tuneli, brenda një kontenieri.

Qenë plotë 139 thasë të mbushur me kanabis që u gjetën brenda kontenierit. Gjithashtu në kontenier është gjetur edhe një armë zjarri kallashnikov.

Policia ka arrestuar një person dhe ka shpallur në kërkim një tjetër.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *