Home / Kryesoret / Kotzias: Në Shkup nuk ka kulturë konsenzusi

Kotzias: Në Shkup nuk ka kulturë konsenzusi

Ministri grek i punëve të jashtme, Nikos Kotzias, ka shprehur shqetësimin e tij për stabilitetin e Maqedonisë, gjatë një aktiviteti të Lëvizjes për ide dhe veprim PRATTO,

Ai ka deklaruar se në Maqedoni nuk ka kulturë pajtimi dhe arritje të një vendimi të përbashkët të të gjitha palëve.

”Situata jostabile në Shkup, në masë të madhe ka të bëjë me mungesën e kulturës së pajtimit dhe konsenzusit”, ka deklaruar Kotzias.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *