Home / Lajme / Maqedoni / KRE përsëri godet përsëri xhepin e qytetarëve

KRE përsëri godet përsëri xhepin e qytetarëve

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRE) janë e kaluar vendosi që nafta dhe derivatet e saj të lirohen për 1,5 denarë për litër, kurse çminet e benzinës ngelën të pandryshuara,

Kështu çmimi me pakicë i Eurodizelit është 50,50 denarë për litër kurse ai i Vajit ekstra të lehtë për amvisëri është 39,00 denarë për litër. Derisa çmimet me pakicë për EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 nuk ka ndryshuar.

Tani mbetet për të shihet si si do të vendosë KRE-ja për çmimin e ri të karburantëve, të cilin vendim duhet që ta sjellë sot dhe do të hyjë në fuqi gjatë mesnatës

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *