Home / Lajme / Maqedoni / Kryetarët e komunave të Maqedonisë Lindore kërkojnë zgjedhje të reja parlamentare

Kryetarët e komunave të Maqedonisë Lindore kërkojnë zgjedhje të reja parlamentare

Kryetarët e komunave të rajonit planor lindor kërkojnë zgjedhje të reja parlamentare, për siç thonë, të tejkalohet kriza e tanishme politike në vend,

Gjatë qëndrimit të tyre në Kamenicën Maqedonase, ata u shprehën për bashkëjetesë me të gjitha kombësitë, por me gjuhë maqedonase, himn, dhe simbole maqedonase.

Sipas AIM-së, kryetarët kërkojnë që sa më shpejtë të zgjidhet një datë për zgjedhje për të parë se kë do ta mbështetë populli.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *