Home / Lajme / Botë / Kthehet Obama

Kthehet Obama

Barack Obama do të mbajë sot fjalimin e tij të parë publik prej lënies së Shtëpisë së Bardhë, duke u kthyer në qytetin ku ai filloi karrierën e tij.

Ish Presidenti u takua me meshkuj të rinj në qytetin e tij të Çikagos të dielën para fjalimit të tij të parë pas përfundimit të mandatit si president.

Obama do t’i flasë komunitetit të rinj të liderëve dhe organizatorëve në Universitetin e Çikagos, aty ku është planifikuar libraria e tij presidenciale.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *