Home / Kryesoret / Kujdes! Sot proteste e madhe para Bashkimit Evropian ne Shkup

Kujdes! Sot proteste e madhe para Bashkimit Evropian ne Shkup

Tubim i madh do te mbahet sot ne ora 17.00 para nderteses se Qeverise se Maqedonise deri tek Bashkimi Evropian ne Shkup. Ky lajm eshte publikuar ne faqen zyrtare te profilit te iniciativa qytetare “Per Maqedoni te Perbashket”.

Ky tubim do te behet si revolte ndaj ardhjes se Donald Tusk nga keshilli Evropian.

Kerkesat e organizatoreve gjate protestave jane te njejta, ato jane UE te perjashtoj platformen e Tiranes dhe te lejoj mbajtjen e zgjedhjeve te reja./Antpress

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *