Home / Lajme / Maqedoni / Kush janë Talat Xhaferi e Ziadin Sela? (Video)

Kush janë Talat Xhaferi e Ziadin Sela? (Video)

Talat Xhaferi është shqiptari i parë që është zgjedhur kryetar i Parlamentit të Maqedonisë, ndërsa Ziadin Sela, lider i Lëvizjes Reforma në Maqedoni.

Për shkak të zgjedhjes së Xhaferit kryetar Parlamenti, gjendja eskaloi të enjten në Maqedoni, ndërsa nga ky eskalim dhe huliganizmi i shfaqur pësoi me lëndime të rënda, Ziadin Sela.

Por, cila është historia e këtyre dy politikanëve shqiptarë – për momentin politikanët më të përfolur në Maqedoni.

Gazetari i Klan Kosovës, Kosovë Gjoci, ka bërë një përmbledhje të qëndrimeve e deklaratave të tyre.

Gjithashtu lexo

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *