Home / Kryesoret / Kushtëzimet e Gruevskit: Pushtet, amnesti ose luftë qytetare!

Kushtëzimet e Gruevskit: Pushtet, amnesti ose luftë qytetare!

“Fokus” në versionin e vetë oneline shkruan se “Gruevski dhe Ivanovi janë vjedhësit të cilët nuk dëshirojnë ta kthejnë të vjedhurën, Shtetin! Kidnapues të cilët aspak nuk kanë ndër mend ti çlirojnë pengjet: Maqedoninë dhe qytetarët shumicë të demokracisë dhe çlirimtarë, pa marrë parasyshë përkatësinë e tyre etnike ose nacionale”, transmeton FLAKA.

Më tej në tekst, i cili i plotë do të publikohet nesër në versionin e shtypur të “Fokus”-it thuhet se “të gjitha ata, tani katër muaj, sidomos në periudhën e fundit dhe ajo që vjen, do të jenë vetëm njerëz të fotografisë. Në barut në të cilin i futi regjimi autoritar dhe totalitar, kurse rreth tyre pafundë peshkaqenë, piratë, krokodilë dhe pijanecë – ‘gjakpirës’”.

Ripi i tyre për shpëtim – zgjedhjet e 11 dhetorit të vitit 2016-të, emër i cili ishte i vetmi dhe shpresa e fundit se do të mbijetojnë, shancë për jetë, çdo moment mund t’u shtërngohet ose t’u merret, shkruan “Fokus”.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *