Home / Lajme / Botë / Ky është piloti që hodhi bombën kimike në Siri (Foto)

Ky është piloti që hodhi bombën kimike në Siri (Foto)

Piloti që kreu sulmin kimik që vrau 87 civilë sirianë është një Gjeneral i Asadit i cili kreu sulm të ngjashëm muajin e kaluar, bëhet e ditur.

Gjenerali Muhamed Hasouri, një komandant në ushtrinë e Asadit, u fotografua duke u përgëzuar për sulmin në Khan Shekhoun të martën në Twitter.

Fares Shehabi, një ministër për Alepon dhe një anëtar i lartë në regjimin e Asadit, postoi një fotografi në rrjete sociale duke shtrënguar duart me Gjeneralin Ali Abdullah Ayoub, shefi i Ushtrisë Siriane Arabe, transmeton Gazeta Express.

Shehabi përshkroi fotografinl: “Shefi i ushtrisë siriane falënderon Gjeneralin Haytham Hasouri për shkatërrimin e objekteve me armë të Al Kaidës në Khan Sheikhoun, Edlib”.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *