Home / Lajme / Maqedoni / Ky është Ziadin Sela afër Zaevit para se me u sulmuar nga huliganët (FOTO)

Ky është Ziadin Sela afër Zaevit para se me u sulmuar nga huliganët (FOTO)

Lideri i LR-PDSH-së Ziadin Sela duket afër Zoran Zaevit të gjakosur. Këto fotografi janë para se me u sulmuar nga huliganët që hynën dhunshëm në Kuvend. SIç thuhet huliganët kanë tërhqur zvarrë Selën ku edhe i kanë shkaktuar lëndime në kokë.

Rreth orës 3 të mëngjesit mjeku specialist i Traumatologjisë, Ilir Hasani tha se gjendja e Ziadin Selës është stabile.

“Gjendja e Selës është stabile, komunikon, ka disa lëndime në kokë, është në kujdesin e mjekëve specialist vazhdimisht, nuk është për tu alarmuar, presim përmirsimin e tij” tha Hasani

Ndryshe pos Zaevit dhe Selës u lënduan edhe shumë deputet, gazetarë dhe disa pjestarë të sigurimit dhe policisë.

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *