Home / Lajme / Botë / Lajm i Fundit: Vritet diktatori sirian Bashar Al-Assad?

Lajm i Fundit: Vritet diktatori sirian Bashar Al-Assad?

Sipas mediave te huaja, mbrëmë vonë është vrarë diktatori i Sirisë Bashal al-Assad!

Agjenci të shumta lajmesh nga Arabia, duke iu referuar burimeve nga qeveria e Rusisë, bëjnë me dije se Assad është varë mbrëmë në një pritë nga roja e tij personale.

“Bashar al-Assad është qëlluar me armë zjarri disa herë. U transferua urgjentisht për në spitalin ne Damaskut dhe vdiq në vazhdim nga një atak kardiak, për pasoj të hemorragjisë së madhe gjatë operacionit kirurgjikal që i ishte nënshtruar”, njoftoi burim informativ i sigurt i qeverisë ruse për agjencinë Al Rasab.

Agjencitë e mëdha botërore nuk kanë informuar ende për këtë rast.

Gjithashtu lexo

Aksidentohen dy autobusë dhe dy makina, 15 të lënduar në Strumicë

15 persona janë lënduar dje në një aksident rrugor në rrugën lokale në fshatin Bansko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *