Home / Lajme / Botë / LAJM I FUNDIT: Sulm terrorist në Rusi: Dy shpërthime, dhjetë të vdekur

LAJM I FUNDIT: Sulm terrorist në Rusi: Dy shpërthime, dhjetë të vdekur

Të paktën 10 persona besohet se kanë vdekur pasi dy shpërthime goditën metronë e Shën Petersburgut, raporton Telegraph.co.uk.
Pamje që thuhet se janë nga vendi i ngjarjes dhe që janë postuar në media sociale, tregojnë tym në stacionin e metrosë.

Menjëherë ka nisur evakuimi, ndërsa shtatë stacione metroje në qytet janë mbyllur pas shpërthimit.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *