Home / Lajme / Botë / Lajm i keq për Assad: Spanja konfiskon të gjitha pasuritë e liderit sirian

Lajm i keq për Assad: Spanja konfiskon të gjitha pasuritë e liderit sirian

Konfiskohen pasuritë e familjes së presidentit sirian, Bachar al-Assad në Spanjë, veçanërisht të xhaxhait të tij Rifaat në resortin turistik në Marbella (jug), bëhet e ditur nga burime gjyqësore.

“Kontrollet e kryera nga Garda Civile po ndërmerren më konkretisht në portin luksoz në Puerto Banus (Andaluzi), në kuadër të një hetimi të hapur në Francë ndaj Rifaat al-Assad për fshehje, përvetësim fondesh publike dhe pastrim parash”, bën të ditur i njëjti burim.

Gjithashtu lexo

Aksidentohen dy autobusë dhe dy makina, 15 të lënduar në Strumicë

15 persona janë lënduar dje në një aksident rrugor në rrugën lokale në fshatin Bansko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *