Home / Lajme / Kronika e zezë / LAJMI I FUNDIT/ Shpërthim i fuqishëm eksploziv

LAJMI I FUNDIT/ Shpërthim i fuqishëm eksploziv

Mëngjesin e sotëm një makinë është hedhur në erë me eksploziv në lagjen nr.2 në Pogradec.

Shpërthimi i automjetit veturë tip “Citroen” me targa PG 6433 B është në pronësi të shtetasit P.N, rreth 32 vjeç, banues në këtë lagje dhe ka ndodhur rreth orës 03: 45 minuta të 1 prillit 2017

Policia e Korçës informon: “Nga të dhënat e para rezulton se mjeti ka qenë i parkuar dhe dyshohet se është djegur si pasojë e shpërthimit të një sasie lënde plasëse (eksploziv). Si pasojë e shpërthimit janë thyer/dëmtuar edhe xhamat e disa pallateve në afërsi.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *